єВідновлення Ковролін ITC (Бельгія) серія Vine Alaska Scrol дизайн 820 (1м2) ширина (3м: 4м)
єВідновлення Ковролін ITC (Бельгія) серія Vine Alaska Scrol дизайн 39 (1м2) ширина (3м: 4м)
єВідновлення Ковролін ITC (Бельгія) серія Vine Alaska Scrol дизайн 283 (1м2) ширина (3м: 4м)
єВідновлення Ковролін ITC (Бельгія) серія Vine Alaska Scrol дизайн 106 (1м2) ширина (3м: 4м)
єВідновлення Ковролін ITC (Бельгія) серія Bossanova 095 (1м2) ширина (3м: 4м)
єВідновлення Ковролін ITC (Бельгія) серія Bossanova 049 (1м2) ширина (3м: 4м)
єВідновлення Ковролін ITC (Бельгія) серія Bossanova 032 (1м2) ширина (4м)

Ковролін на підлогу

Ковролін на підлогу

Купити ковролін на підлогу можна самостійно. Все що потрібно, це знати розміри й особливості приміщення, де буде розташовуватися полотно. Але все ж бажано розуміти, чим саме відрізняються покриття і як вибрати саме те, яке прослужить довгі роки.

Ковролін можна віднести до килимового покриття, проте варто пам'ятати, що це принципово два різних вироби. Килим має конкретні розміри та закінчений орнамент, а ковролін може бути або з повторюваним орнаментом, або однотонним. Це обумовлено його виробництвом - він виготовляється рулонами. У ковролінового покриття є стандартна ширина (зазвичай 3, або 4 метри). Але якщо приміщення більшої площі, то кілька полотен можна укласти без видимих ​​швів - це і є одним з переваг даного покриття.

Ковролін вже давно завоював популярність як в домашньому інтер'єрі, так і в комерційних приміщеннях. Він теплий, приємний на дотик і відрізняється своєю невисокою ціною. Ще однією особливістю виступає простота укладання такого полотна.

Як стелити ковролін на підлогу

Перед укладанням полотна можна не знімати старий матеріал. Наприклад, якщо в кімнаті лежить ламінат, то його досить просто помити й висушити, а верхнім шаром вже настелити ковролін. Як таких навичок при роботі з покриттям не потрібно, достатньо лише знати основи.

Головна умова - підлога повинна бути рівним і гладким. Це необхідно для подальшого вирівнювання ковроліну. Якщо полотно з коротким ворсом, то можуть бути видні деякі нерівності.

Ковролін слід монтувати тільки в сухих приміщеннях - він погано переносить високу вологість. Тому не потрібно стелити полотно в ванних кімнатах, лазнях і душових. Також він не призначений для високих температур - не потрібно укладати полотно біля каміна.

Для більшої міцності та пружності фахівці рекомендують укладати ковролін на підкладку. Вона може бути гумовою, пінополіуретановою, або повстяної. Такі матеріали швидко випрямляються після механічних впливів і більш стійкі до стирання.

Для того, щоб ковролін не деформована і не ковзав його слід приклеїти. Робиться це на клей або двосторонній скотч. У маленьких приміщеннях допускається настил полотна без додаткової склейки - ковролін просто фіксується по периметру бордюрами (плінтусами). Але для більшої надійності все-таки краще проклеїти скотчем. А для приміщень понад 20 м² рекомендується укладати ковролін на клей.

Укладання ковроліну на дерев'яну підлогу

Спочатку, укладка буде залежати від типу дощок. Якщо вони нерівні, то їх слід підігнати за рівнем і зафіксувати. Якщо будуть щілини, то ковролін буде провалюватися в них і деформуватися. Якщо підлога рівна, то потрібно лише трохи зачистити поверхню, вбити цвяхи що стирчать  (якщо є), і просушити поверхню. Зазвичай ковролін укладається поверх старої обробки - це в рази спрощує роботу, тому що ламінат або паркет (навіть якщо він старий) залишається досить рівним.

За кілька діб необхідно зняти всі плінтуса в приміщенні й розстелити полотно по всій поверхні. Так воно трохи відлежиться і прийме потрібну форму.

Якщо для фіксації використовується клей, то дощату підлогу заздалегідь необхідно поґрунтувати - так зчіпка буде набагато краще.

Коли необхідно укласти два ковроліну, в місці стику робиться невеликий нахлест. Після того, як обидва покриття приклеїли, потрібно зрізати зайву кромку і пройтися по ній валиком - це дозволить замаскувати місце стику.

Іноді ковролін монтують на гриппери. Вони являють собою спеціальні рейки, на які кріпиться і розтягується полотно. Цей варіант вважається найскладнішим, тому що необхідно рівномірно розтягувати й притискати смуги ковроліну. Якщо було прийнято рішення фіксувати покриття гриппер-рейками, то слід звернутися до фахівців. Відгуки про кожен вид монтажу можна прочитати на сайті.

Укладання ковроліну на бетонну підлогу

Бетон є відмінним підставою для укладання ковроліну, тому що він не деформується і не прогинається під сильними навантаженнями. Кріпити полотно можна будь-яким способом (крім цвяхів). Зазвичай використовують клейову основу для фіксації.

Перед настилом необхідно вирівняти й очистити основу. Якщо будуть виступи з цементу (особливо гострі) - це просто зіпсує все полотно. Бажано зашліфувати всю поверхню, а пил прибрати вологою ганчіркою. Після цього потрібен час для просушки статі. Як тільки всі роботи з очищення закінчилися, можна приступати до укладання ковроліну. Його слід розкачати по всьому приміщенню і залишити мінімум на добу - за цей час він встигне повністю вирівнятися.

Кінцевим етапом виступає нанесення клею. Його бажано розподілити по всій площі ковроліну. Розгладжувати полотно необхідно від центру спеціальним шпателем. Але робити це варто гранично акуратно, щоб не порвати ковролін і не залишити заломів.

Укладання ковроліну на теплу підлогу

Для початку слід розібратися з самої підлогою. Якщо це гріючий кабель, то на нього укладати покриття зовсім не варто. Однак це є швидше винятком, тому що на зміну застарілим кабелям прийшов інфрачервона і водяна підлога.

Перший являє собою тонку, рівномірно прогрівається плівку, на яку зручно стелити ковролін.

Водяний пів система трубок за якими від нагрівального котла надходить гаряча вода. Також існує електричний варіант водного теплої підлоги де паралельно трубках прокладається нагріває кабель.

Під теплу підлогу слід вибирати відповідне покриття. Так може підійти натуральна основа, і середній (або короткий) ворс. Річ у тому, що інші моделі погано проводять тепло, тому варто відмовитися від гумових підкладок.

Процес монтажу ковроліну на теплу підлогу мало відрізняється від всіх інших. Єдиною особливістю виступає обов'язкове покриття нагрівального елементу, тобто між підлогою і полотном слід прокласти тонку фанеру. Це необхідно у зв'язку з тим, що теплий електрична підлога повинен бути захищений, а ковролін є м'яким матеріалом, що деформується під вагою (взуття, меблів і т.д.). Такі навантаження можуть привести до псування як самого полотна, так і нагрівальної установки.


Відповіді на типові запитання

Існує кілька способів укладання ковроліну на бетон:

  • Вільне укладання.
  • Укладання за допомогою клею.
  • Укладання за допомогою двостороннього скотчу.
  • Укладання за допомогою натяжки на планки (стретчинг).

Найбільш надійним вважається клейовий монтаж. Бетонна підлога повинен бути рівним, чистим (додатково бажана дезінфекція хлоровмісними засобами). При нанесенні використовуються шпателя, рівняти клейовий шар можна валиком.

Двосторонній скотч може забезпечити надійне кріплення ковроліну. І на відміну від клею дозволяє демонтувати ковролін без шкоди основі. Однак краще використовувати скотч для укладання в невеликих приміщеннях. Монтаж не складний і полягає в наклейці скотча по периметру, і потім по довжині приміщення смугами з відстанню 40 -50 см. Ковролін розкочується і притискається до скотчу. Після завершення монтується плінтус.

Підкладку доцільно використовувати на будь-якій поверхні закріпивши її за допомогою клею. Товщина підкладки коливається в межах 1 см, що допомагає надійно прикрити наявні нерівності, а при укладанні на бетон додасть додаткову гідроізоляцію підстави. Крім того, підкладка захищаючи підставу допоможе продовжити термін життя покриття.

Виникли складнощі при виборі товару?? Вам необхідна консультація?

Задайте питання по телефону:
Або скористайтеся послугою зворотний дзвінок:
Оформити заявку на зворотний дзвінок
ОТСЛЕЖИВАНИЕ
ПОСЫЛОК
Подробнее на сайте
Другая посылка